Столичні лікарі пояснили, хто не може стати донором

Організатор заходу, Денис Сторожук, проджект-менеджер соціального проекту «Краплинка» та майбутній економіст, розповідає:

– Ми працюємо над популяризацією донорства серед молоді. Головна мета – підняти питання, що здавати кров є громадянським обов’язком. Адже зараз відбувається АТО, і є люди, які дуже потребують на кров. Також люди потребують крові після ДТП або при деяких хворобах. Ми сподіваємось передати естафету такого заходу з донорства крові до інших вишів.

Денис Сторожук також здав кров. Зізнається, що це вперше. Зазначає, що завжди визнавав необхідність донорства, але раніше не міг до нього долучитися, адже був неповнолітнім. Має найпоширенішу групу крові, в якій завжди є потреба. У майбутньому планує постійно здавати кров.

До речі, це вже не перший рік, коли студенти цього навчального закладу організують подібні заходи. Минулого року тут також здавали кров.

Молоді люди приходять у кабінет, заповнюють анкету, їм видають картку, беруть в них кров з пальця, щоб визначити рівень гемоглобіну, групу крові та АЛТ (аланінамінотрансфераза), п’ють чай з цукром, їдять печиво та проходять здавати кров.

Після процедури студенти отримують 73 грн компенсації на харчування та довідку на відгули.

Кров буде направлена до Київського міського центру крові, який забезпечує потреби всіх лікувальних закладах столиці та області.

Сергій Короткоручко, лікар Київського міського центру крові, пояснює, хто може бути донором крові. Так, поділитися кров’ю можуть всі охочі віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг, зростом не менше 150 см, які не мають хронічних захворювань та інфекційних хвороб.

– За 4 години перед здачею крові потрібно поїсти. Але не можна вживати жирного. Декілька годин до процедури та після не можна курити. За 48 годин до процедури не можна вживати алкоголь. Також не можна ставати донорам жінкам, які мають гемоглобін нижчий за 120 та чоловікам, у яких гемоглобін нижчий за 130,- розповідає лікар.

Найрідкісніші групи крові 4 (-) та 3 (-). Але й реципієнтів, які її потребують, менше. В нашій країні найбільше зустрічається людей з групою крові 2 (+) та 1 (+). Але і хворих, які її потребують також відповідно більше.

Але не всі охочі можуть бути донорами. Так, за словами Сергія Короткоручко, з 10 бажаючих 2 відсіялось.

Студентка другого курсу Наталія не змогла стати донором – занизький тиск. Хоча дівчина дуже хотіла: ходила пити чай та снідати, а також бігала по сходах, щоб тиск піднявся.

Читай також

Архів