Київський міський центр крові працюватиме за міжнародними стандартами
Київський міський центр крові отримав обладнання для впровадження автоматизації процесів і реєстраційний пакет міжнародного штрихкодування ISBT 128
Американський міжнародний альянс охорони здоров’я підтримав реорганізацію Служби крові столиці. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
За її словами, згідно з результатами незалежного оцінювання 16 регіональних закладів Служби крові, проведеного експертами Центру громадського здоров’я МОЗ України за технічної підтримки АМАОЗ із застосуванням адаптованого інструменту самооцінки EuBIS, Київський міський центр крові отримав найвищу кількість балів. А відтак – отримав як благодійну допомогу обладнання для впровадження автоматизації процесів (ноутбуки, маршрутизатори для забезпечення WI-FI інтернету для донорів, веб-камери та персональні комп’ютери), а також реєстраційний пакет міжнародного штрихкодування ISBT 128.
Таким чином, КНП «Київський міський центр крові» є першим в Україні серед закладів системи крові, що матиме можливість вже незабаром привести штрихкодування крові та її компонентів до міжнародних стандартів.
«Така оцінка міжнародних експертів підтвердила доцільність та своєчасність процесів ґрунтовної реорганізації Служби крові, що відбувається у столиці», – зауважила Гінзбург.
За її словами, наразі Служба крові м. Києва активно розбудовується на вимоги часу та світових стандартів. Так, відповідно до міжнародних вимог, у закладах охорони здоров’я вже створено 26 лікарняних банків крові – відділень, у яких надається медична трансфузійна допомога.
Ведеться активна робота з автоматизації процесу обстеження донорів шляхом впровадження лабораторної інформаційної системи (LІMS) – автоматизованої системи маркування біологічних проб за допомогою штрих-коду та автоматизованої загрузки результатів обстежень у єдину базу донорів. Такий алгоритм роботи повністю виключає похибки пре- та постаналітичного етапу роботи працівників лабораторії. Система полегшує та пришвидшує роботу працівників лабораторії.
«Велику увагу у Київському міському центрі крові приділяється контролю за дотриманням показників безпеки та якості донорської крові. Компоненти крові контролюються за всіма основними параметрами (плазма – Фактор VIIIc, загальний білок, вміст залишкових клітин – еритроцити, тромбоцити, лейкоцити; Еритроцити – гемоглобін, гемоліз; тромбоцити з доз крові – вміст тромбоцитів, залишкові лейкоцити). Сьогодні значення контролю якості практично на 100 відсотків відповідають маркерам контролю якості, що свідчить про налагоджений дієвий процес заготівлі, переробки, зберігання крові та її компонентів», – зауважила Валентина Гінзбург.
Для залучення більшої кількості донорів у столиці організовано роботу виїзних бригад. За рахунок налагодження їхньої роботи за дев’ять місяців 2018 року в порівнянні до 2017 року кількість виїздів збільшилась на 183 відсотки (88 виїздів), кількість донорів збільшилась на 66%.
Валентина Гінзбург розповіла, що останніми роками у столиці значно покращено фінансування Центру Крові. Так, на 2018 рік кошторисом установі затверджено понад 35 мільйонів гривень. Програмою соціально економічного розвитку підприємству виділено близько 3 мільйонів гривень на проведення капітального ремонту Відділення заготівлі крові для створення комфортних умов для донорів та додаткові кошти на закупівлю медичних меблів, одягу для персоналу, створення електронної системи моніторингу температурного режиму зберігання компонентів донорської крові. Також за рахунок місцевої програми «Здоров’я киян» на обстеження донорської крові на гемотрансмісивні інфекції (ВІЛ, гепатит В, гепатит С, сифіліс) в 2018 році закуплено на 3528,9 тис. грн. (100% від потреби), що здійснюється на автоматизованому аналізаторі з хемілюмінесцентною технологією, яка забезпечує високу продуктивність і якість діагностики. Закуповується витратний матеріал для заготівлі концентрату тромбоцитів методом аферезу на загальну суму 5310,0 тис. грн. (100% від потреби).
«Закликаю всіх, хто має можливість та бажання стати донором – зробити це. Ваша кров може врятувати життя», – наголосила Гінзбург.
Читай також
- Гру 24, 2018 Вакцинація
- Гру 24, 2018 Грип
- Гру 24, 2018 Опіки
- Гру 24, 2018 ДТП
- Гру 24, 2018 Діти
- Гру 24, 2018 Інсульт
- Гру 04, 2018 Столичні лікарі пояснили, хто не може стати донором
- Жов 22, 2018 Благодійна акція «Здай кров-врятуй життя»
- Жов 22, 2018 КНП «Київський міський центр крові» став першим центром крові, який буде використовувати у своїй роботі міжнародний штрихкод ISBT 128
- Жов 22, 2018 Американський міжнародний альянс охорони здоров’я підтримав реорганізацію Служби крові столиці – Валентина Гінзбург
- Жов 16, 2018 27-ма Міжнародна медична виставка “PUBLIC HEALTH 2018”
- Вер 05, 2018 У Києві 31 серпня мусульмани здаватимуть кров
- Вер 05, 2018 У столиці працює виїзна бригада Київського міського центру крові
- Вер 05, 2018 Особовий склад та працівники ДСНС взяли участь в Акції «Твоя кров рятівна!» та здали для українських лікарень близько 500 літрів крові
- Вер 05, 2018 Нацгвардія долучилася до акції здачі крові
- Сер 20, 2018 Столичні правоохоронці стали донорами крові
- Сер 20, 2018 В Україні катастрофічно бракує донорів
- Сер 14, 2018 День Донора в Київському Сервісному Центрі «Оріфлейм Україна»
- Сер 10, 2018 Як стати донором на робочому місці: киянам нагадали розклад виїзної бригади міського центру крові
- Сер 07, 2018 У столиці налагоджено регулярну роботу виїзної бригади Київського міського центру крові – Валентина Гінзбург (+ графік)
- Сер 07, 2018 Одна здача крові рятує два життя. Не бійтеся ставати донорами та не втрачайте можливості допомогти!
- Чер 19, 2018 Останніми роками у Києві охочих стати донором крові поступово більшає – Валентина Гінзбург
- Чер 14, 2018 90 студентів стали донорами крові (Київський медичний Університет)
- Чер 14, 2018 У Києві презентували пересувну станцію збору донорської крові
- Чер 14, 2018 Де шукати донорів та як безпечно здати кров в Україні
- Чер 14, 2018 День донора: кілька тез, що переконають вас здавати кров
- Чер 05, 2018 В Україні розпочалась самооцінка закладів переливання крові
- Чер 04, 2018 “Подумай про інших, здай кров, поділись життям”
- Бер 24, 2018 Як волонтери заохочували киян стати донорами крові
- Лют 26, 2018 Навчальний семінар «Організація лікарняних банків крові» для представників відділень трансфузіології Закладів охорони здоров’я міста Києва
- Лют 09, 2018 Нарада представників адміністрацій, клініко-діагностичних лабораторій та відповідальних за надання трансфузіологічної допомоги в Закладах охорони здоров’я міста Києва щодо організації Лікарняних банків крові