День донора: кілька тез, що переконають вас здавати кров
4 червня відзначають Всесвітній день донора. З кожним роком українці все активніше починають здавати кров. Особливо популярним донорство стало з початком війни на Донбасі. Тоді з’явилось усвідомлення, навіщо здавати кров. Українці зрозуміли, що це справді може врятувати життя.
Ця процедура – не лише благородний жест, вона приносить користь організмові самого донора.
Імунна система
Якщо здавати кров регулярно, то це може стати профілактикою захворювань імунної системи. Йдеться, зокрема, про такі собі “накопичувальні” захворювання, викликані проблемами з обміном речовин – це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи підшлункової залози, шлунка, печінки тощо.
Серцево-судинна система
Під час спільних досліджень американським та фінським ученим вдалося довести, що систематичне донорство може знизити ризик захворювання на різні серцево-судинні хвороби. Справа в тому, що надлишок крові чинить навантаження на судини і серце. І саме завдяки донорству ви можете вивести цей зайвий баласт. Після здачі крові організм отримує сигнал про оновлення і починає відшкодовувати втрати та стимулювати кровотворення.
Крововтрата
Люди, які регулярно здають кров, легше переносять втрату крові. Організм донора звик активно оновлювати запаси крові, тож він може швидше відновитись після проблемної ситуації.
Омолодження
Під час регулярної втрати крові відбувається і регулярне її оновлення. Таким чином омолоджується весь організм. Деякі дослідження показують, що регулярне донорство збільшує тривалість життя на 5-7 років.
До речі, за статистикою жінки живуть довше від чоловіків приблизно на 5 років. Дехто з медиків вбачає зв’язок між збільшенням тривалості життя у жінки та щомісячню втратою крові. З рештою, жінки самі помічають, що після критичних днів тіло оновлюється, зокрема покращується стан шкіри та волосся.
Психологічна складова
Ще одним важливим елементом донорства можна вважати потужну емоційну розрядку, яку отримує людина після здачі крові. Коли донор усвідомлює, що зробив добру справу, можливо, навіть врятував життя, то це приносить колосальний емоційний підйом.
Донорство – це потужний емоційний підйом
Бонуси
Коли донора готують до здачі крові, його безкоштовно обстежують на такі небезпечні хвороби як ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс тощо. Таким чином донор може виявити недугу на ранній стадії і почати її негайне лікування.
Захищає права донора і законодавство. В Україні людині, що здала кров, надають два додаткових вихідних на роботі чи навчанні для повноцінного відновлення. При цьому заробітна плата зберігається.
Ризики
Сьогодні навіть у нашій державі шанси нашкодити організмові донора під час здачі крові практично дорівнюють нулю. Процедуру проводять з використанням сучасного обладнання. А одноразові прилади для збору крові зроблені таким чином, що використовувати їх повторно просто неможливо.
Правила поведінки донора
Ну і на останок, якщо ви таки зважились здавати кров, то слід пам’ятати кілька правил поведінки, щоб ця процедура пройшла для вас безболісно та без стресу для організму.
Правила, що допоможуть донору відновитись
Отож, за кілька днів до процедури, а також після здавання крові стежте за своїм харчуванням – уникайте жирної, копченої та смаженої їжі, а також молочних продуктів та алкоголю. Вживайте якомога більше рідини, особливо рекомендують пити солодкий чай чи компот, адже глюкоза допоможе швидше відновитись.
У цей період відмовтесь від важких фізичних навантажень – намагайтесь більше відпочивати. Саме тому донору виділяють 2 вихідних дні. Після здавання крові у людини може виникнути легке запаморочення, тому керування авто у цей період заборонено.
Пам’ятка для донора
Якщо ви будете дотримуватись усіх цих правил, то ваш організм повністю відновить свої сили вже протягом найближчих двох тижнів.
Читай також
- Гру 24, 2018 Вакцинація
- Гру 24, 2018 Грип
- Гру 24, 2018 Опіки
- Гру 24, 2018 ДТП
- Гру 24, 2018 Діти
- Гру 24, 2018 Інсульт
- Гру 04, 2018 Столичні лікарі пояснили, хто не може стати донором
- Жов 22, 2018 Благодійна акція «Здай кров-врятуй життя»
- Жов 22, 2018 КНП «Київський міський центр крові» став першим центром крові, який буде використовувати у своїй роботі міжнародний штрихкод ISBT 128
- Жов 22, 2018 Американський міжнародний альянс охорони здоров’я підтримав реорганізацію Служби крові столиці – Валентина Гінзбург
- Жов 16, 2018 Київський міський центр крові працюватиме за міжнародними стандартами
- Жов 16, 2018 27-ма Міжнародна медична виставка “PUBLIC HEALTH 2018”
- Вер 05, 2018 У Києві 31 серпня мусульмани здаватимуть кров
- Вер 05, 2018 У столиці працює виїзна бригада Київського міського центру крові
- Вер 05, 2018 Особовий склад та працівники ДСНС взяли участь в Акції «Твоя кров рятівна!» та здали для українських лікарень близько 500 літрів крові
- Вер 05, 2018 Нацгвардія долучилася до акції здачі крові
- Сер 20, 2018 Столичні правоохоронці стали донорами крові
- Сер 20, 2018 В Україні катастрофічно бракує донорів
- Сер 14, 2018 День Донора в Київському Сервісному Центрі «Оріфлейм Україна»
- Сер 10, 2018 Як стати донором на робочому місці: киянам нагадали розклад виїзної бригади міського центру крові
- Сер 07, 2018 У столиці налагоджено регулярну роботу виїзної бригади Київського міського центру крові – Валентина Гінзбург (+ графік)
- Сер 07, 2018 Одна здача крові рятує два життя. Не бійтеся ставати донорами та не втрачайте можливості допомогти!
- Чер 19, 2018 Останніми роками у Києві охочих стати донором крові поступово більшає – Валентина Гінзбург
- Чер 14, 2018 90 студентів стали донорами крові (Київський медичний Університет)
- Чер 14, 2018 У Києві презентували пересувну станцію збору донорської крові
- Чер 14, 2018 Де шукати донорів та як безпечно здати кров в Україні
- Чер 05, 2018 В Україні розпочалась самооцінка закладів переливання крові
- Чер 04, 2018 “Подумай про інших, здай кров, поділись життям”
- Бер 24, 2018 Як волонтери заохочували киян стати донорами крові
- Лют 26, 2018 Навчальний семінар «Організація лікарняних банків крові» для представників відділень трансфузіології Закладів охорони здоров’я міста Києва
- Лют 09, 2018 Нарада представників адміністрацій, клініко-діагностичних лабораторій та відповідальних за надання трансфузіологічної допомоги в Закладах охорони здоров’я міста Києва щодо організації Лікарняних банків крові