Нарада представників адміністрацій, клініко-діагностичних лабораторій та відповідальних за надання трансфузіологічної допомоги в Закладах охорони здоров’я міста Києва щодо організації Лікарняних банків крові

Гарні новини. Зміни, спрямовані на імплементацію Директив Євросоюзу щодо безпеки крові, вже впроваджуються на регіональному рівні – в столиці.

Приємно, що це відбувається усвідомлено і послідовно, відповідно до повноважень місцевих адміністрацій, визначених Законом України Про децентралізацію, реалізуючи положення Угоди про Євроасоціацію. Один з кроків до цих змін – навчальний семінар «Організація лікарняних банків крові в закладах охорони здоров’я», який відбувся 9 лютого 2018 року на базі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

Проводився він Київським міським центром крові на виконання наказу Департаменту охорони здоров’я Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) щодо створення мережі лікарняних банків крові в закладах охорони здоров’я м. Києва.

Захід відбувся за підтримки і участі Проекту з безпеки крові (CDC/PEPFAR) в Україні Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ), який надає технічну підтримку Київському міському центру крові в рамках проекту, відповідно до меморандуму про співпрацю.

Понад 120 учасників: головні лікарі закладів охорони здоров’я та їх заступники, завідувачі відділень трансфузіології та відповідальні за надання трансфузіологічної допомоги в лікарнях, завідувачі клініко-діагностичних лабораторій та лікарі-лаборанти, були поінформовані щодо належної організації трансфузіологічної допомоги на рівні закладів охорони здоров’я на основі усталеної практики країн ЄС.

Окреслили основні напрями роботи з розвитку мережі лікарняних банків крові, лікарняних трансфузіологічних комітетів та лабораторних підрозділів трансфузійної імунології, організації та управління запасами компонентів крові, належного транспортування і зберігання компонентів крові, організації та забезпечення якості клінічного трансфузійного процесу, імуногематологічних досліджень.

Лікарі-спеціалісти Київського міського центру крові, які проводили навчальний семінар, були підготовлені в рамках Проекту з безпеки крові та визнані місцевими експертами АМАОЗ.

Дискусія, що виникла під час семінару, засвідчує зацікавленість працівників трансфузіологічної служби лікарень, та їхню усвідомлену готовність до впровадження змін.

Натомість, представники лабораторної ланки були дещо настороженими та не готовими сприймати євростандарти.

Реформа, пов’язана зі створенням основних елементів служби крові в м. Києві, вирішення організаційних питань, пов’язаних із нею, як і захід, що відбувся – важливий і виважений крок місцевих громад назустріч Євросоюзу та гарантія того, що кожному пацієнту, який потребує застосування компонентів крові в процесі лікування, буде надана належна безпечна і якісна допомога.

Читай також

Архів