Станьте донорами – врятуйте життя іншим!

6 листопада для студентів нашого університету проведена лекція: «Як стати донором крові»: заступник директора з якості надання медичних послуг КНП «Київський міський центр крові» Мулярчук О.В. розповіла, хто може бути донором і як готуватися до здачі крові. Під час зустрічі були розглянуті такі питання: що потрібно знати донору, хто може бути донором, які є протипокази до донорства, де здавати кров, режим донора перед дачею крові, що робити під час здачі крові, що робити після здачі крові.

Метою таких зустрічей є залучення здорових молодих людей до донорства крові, оскільки потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Акція зі збору крові пройде 20.11.2019р в медпункті КНУБА (Освіти,5) з 9:00 до 14:00. Зібрана кров буде передана на переливання до київських міських закладів охороно здоров’я.за детальною інформацією звертайтесь за посиланням kmck.kiev.ua

Памятка донора:

  • донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань,
  • прийом донорів проводиться на підставі документа, що посвідчує його особу та місце реєстрації(паспорт та ідентифікаційний код)
  • кожен донор отримує компенсаційну плату за харчування -73 грн;

Перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:

  • мати добре здоров’я та гарне самопочуття,добре відпочити, виспатись; режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). В ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • в день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.
  • за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв;
  • за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.
  • перед здаванням крові у донора проводиться анкетування, визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.
  • подальше обстеження взятої донорської крові проводиться за такими показниками – група крові та резус-належність, визначення антиеритроцитарних антитіл, маркерів ВІЛ 1/2, маркерів гепатиту С, маркерів гепатиту В, маркерів до сифілісу, активність аланін-амінотрансферази (АЛТ).
  • при наявності абсолютних чи тимчасових протипоказань, виявленні будь-яких порушень у стані здоров’я, підозрі на контакт з інфекційним захворюванням донор не допускається до донації.

Станьте донорами – врятуйте життя іншим!

Оксана Бєлозьорова,
завідуюча організаційно-методичного відділу з виховної роботи

Читай також

Архів