kiev.municipal.blood.centre@ukr.net     телефон: 067 169 70 80; 067 169 72 75; +38 044 453 98 63
Експедиція телефон: +38 044 468 27 95, +38 (067) 169 89 22 (Цілодобово)
Відділення трансфузіології (пр. Алішера Навої, 1):
+38 067 169 56 65
+38 044 512 00 22 Експедиція

Участь представників Київського міського центру крові у зустрічі зацікавлених сторін проекту «Надання технічної допомоги зі зміцнення служб переливання крові в певних країнах за Надзвичайним президентським планом США по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR)», який виконується Американським міжнародним альянсом охорони здоров’я (АМАОЗ).

05-06 грудня відбулась завершальна зустріч зацікавлених сторін проекту «Надання технічної допомоги зі зміцнення служб переливання крові в певних країнах за Надзвичайним президентським планом США по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR)», який виконується Американським міжнародним альянсом охорони здоров’я (АМАОЗ) відповідно до Угоди № 1U2GGH000861-01 від 12.09.2012 року з Федеральним агентством Центри з контролю та профілактики захворювань США. Бенефіціаром технічної допомоги виступає Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ України). Для імплементації проекту між МОЗ України та Проектом з безпеки крові укладено Меморандум про співробітництво від 18.02.2015 року.

Під час зустрічі були підбиті підсумки проекту, який було реалізовано протягом 5 років в 6-ти демонстраційних областях, обговорені досягнення проекту, а також окреслені подальші кроки щодо створення національної системи крові європейського зразка та погоджено технічну підтримку АМАОЗ в рамках цієї діяльності на наступний рік.

В рамках проекту АМАОЗ надавало технічну допомогу МОЗ України за декількома важливими напрямками: реформа спрямована на створення національної системи крові; донорство крові та її компонентів (добровільне безоплатне донорство, догляд за донорами); менеджмент якості в службі крові (впровадження управляння якості в роботу служби крові, зокрема скринінгу на трансфузійно-трансмісивні інфекції та зовнішній контроль якості такого тестування); належне застосування компонентів крові та управління запасами компонентів крові в закладах охорони здоров’я, забезпечення вимог до належного зберігання і транспортування компонентів крові («дотримання холодового ланцюга»); впровадження комп’ютерних інформаційних систем управління інформацією в службі крові («національний реєстр донорів крові та її компонентів»); налагодження взаємодії між центрами крові та центрами СНІД у випадку позитивних результатів підтверджуючого тестування донорів крові та її компонентів на ВІЛ-інфекцію.

Київський міський центр крові, Київський обласний центр крові, Центр служби крові НДСЛ «ОХМАТДИТ», Житомирський обласний центр крові, Рівненська обласна станція переливання крові, відділення трансфузіології Рівненської обласної клінічної лікарні, Львівський обласний центр служби крові, відділення трансфузіології Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (м. Львів), Одеська обласна станція переливання крові, відділення трансфузіології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, співробітники кафедри гематології та трансфузіології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, зокрема її завідувач професор Станіслав Видиборець прийняли активну участь у заході та були нагороджені сертифікатами про визнання.

Активно співпрацювали з проектом протягом його реалізації – ВГО «Асоціація служби крові України», ВГМО «Асоціація молодих донорів України», зокрема керівник проект ДонорUA Ira Slavinska, а також БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Одним із вагомих досягнень проекту, є формування групи висококваліфікованих місцевих експертів, основне завдання яких полягає у подальшому поширенні усіх напрацювань проекту та забезпеченні його сталості.

Напишіть коментар

Ім'я*

Email* (ніколи не опубліковано)

Сайт