kiev.municipal.blood.centre@ukr.net     телефон: 067 169 70 80; 067 169 72 75; +38 044 453 98 63
Експедиція телефон: +38 044 468 27 95, +38 (067) 169 89 22 (Цілодобово)
Відділення трансфузіології (пр. Алішера Навої, 1):
+38 067 169 56 65
+38 044 512 00 22 Експедиція

KROVO-2019 або пріквел створення напрямку доставки крові в Україні

KROVO-2019 або пріквел створення напрямку доставки крові в Україні

KROVO-2019
або пріквел створення напрямку доставки крові в Україні

Це не просто стаття про підведення підсумків року по напрямку термінових перевезень крові. Це історія створення інноваційного напрямку волонтерства в Україні.

KROVO – це новий напрямок діяльності ГО «Мотохелп», що почав працювати з 2019 року.
Завдання напрямку – екстрена доставка компонентів донорської крові з банків крові до лікарень. Доставка здійснюється волонтерами-мотоциклістами, що дозволяє доставляти компоненти крові оперативніше та швидше у столичному трафіку.

Бажання реалізувати таку діяльність з’явилось в Мотохелпі вже роки 4 назад, або навіть більше. Сама ідея не наша – цю діяльність здійснюють мотоциклісти у Великій Британії Blood Bikers ще з 60х років минулого століття.
Але вже на цьому етапі ми стикнулись з купою складнощів. Ми писали листи в МОЗ, навіть їздили на зустрічі (це був час ще до приходу у МОЗ Уляни Супрун та її команди). Але на всіх ланках ми бачили незацікавленість наших чиновників у такій діяльності.
На одній із зустрічей нам пояснювали, що це може здійснювати ТІЛЬКИ медик (що неправда) і ТІЛЬКИ на спец.авто (наприклад на старій баржі ака «волга»). Наші аргументи, що мед співробітник це дорого (хоча хто взагалі рахує витрати часу наших медиків…), та що у нас є приблизно 30 безкоштовних та мобільних транспортних засобів із досвідченими водіями, не мало для них значення. Коли на іншій зустрічі нам сказали, що така діяльність – кримінальна відповідальність і це неможливо, то ми поставили на цьому хрест.

KROVO – THE BEGINNING
На початку 2019 під Обуховим трапилось ДТП із мотоциклом. Водій загинув на місці, пасажирку було госпіталізовано у критичному стані. За її життя медики боролись майже всю ніч. Зовнішня та внутрішня критична кровотеча, їй постійно вливали компоненти крові. Лікарня «вистрілила» все що було і коли запаси почали підходити до кінця, то родичів попросили терміново поїхати у обласний центр за кров’ю. І це не одиничний випадок, ми періодично бачимо це впродовж наших 12 років роботи на аваріях та у лікарнях.

Для розуміння: родичам терміново треба знайти машину або таксі, їхати з пригороду у район Лук’янівки і потім у зворотній бік. І скоріш за все без термобоксу. І від цього частково залежить життя близької людини.

У нас знову підгоріло, тому що у такий момент ти розумієш, що втрачено 4 роки, де ми могли би вже сотні разів виправити подібну ситуацію і може хтось би вижив… Коли приходить таке розуміння, то це бісить. Бо можна боротись з “кістлявою” краще і ефективніше, принаймні в цьому питанні.

У новому раунді переговорів вже з командою МОЗ Уляна Супрун , Ira Slavinska познайомила нас з КНП “Київський міський центр крові“ . Ми презентували чим ми займаємось, сказали що готові доставляти кров і така практика є у Британії. І, на наше здивування, нам сказали що це крута пропозиція і вони готові співпрацювати (не вистачало хіба що питання «а що, так можна було?») і почалась робота з підготовки.
Взагалі Київський центр крові справив дуже позитивне враження. Замість «стандартних» чиновників ми познайомились із реально сучасними, ідейними і крутими людьми, хто прагне зробити систему крові в Україні ефективніше та краще. Це дуже приємно бачити. Oksana Muliarchuk, @Oleksandr Serhiienko це про Вас, та вашу команду. Дякуємо за те, що ви робите для України 
Потім такі ж переговори ми провели з Обласним центром крові, де нашу пропозицію також зустріли з однозначним позитивом.

А далі вже робота із замовленням та виготовленням термобоксів, валідація та тестові виїзди і…. початок практичної роботи.

Як нам допомагає місцева влада?
На цю тему ми ще напишемо більш детально, але вкратці – ніяк. У листопаді ми відправили три офіційні листи, де ми просимо в першу чергу… ні, не гроші. І навіть не щось матеріальне. А в першу чергу дозвіл на використання жовтих проблискових маячків, щоб мотоцикліста, котрий везе кров, було краще видно у потоці, що зробить його поїздку більш безпечною, а значить і безпеку вантажа.
Готові? Тоді результати!

Лист 1: поліція м. Києва. Реакція – пишіть у сервісний центр МВС. Що насправді логічно.

Лист 2: сервісний центр МВС. Там нас відверто послали. З коментарями, що жовті маячки це тільки для габаритної техніки та приватної охорони. А наше звернення вони «розглянули» і «законодавством не передбачено»… – короче не набридайте.
Ви серйозно вважаєте, що приватна охорона набагато важливіша ніж доставка крові у лікарню?

Лист 3: Київська міська державна адміністрація – КМДА . Ми гадали, що от де-де, а тут нам хоч якось спробують допомогти. Адже вже 12 років волонтеримо для рідного міста і робимо реальну справу.
Але наше прохання посприяти отриманню дозволу на помаранчеві маячки, створити спільну зустріч та обговорити меморандум було проігноровано.
Іншими словами – поки що від нас відморозились.
Спілкування із державними органами – це вже будуть справи вже у 2020 році. Ми тільки почали.

Чого ми досягли у 2019 з напрямком доставки компонентів крові?
Можна сухо написати, що ми зробили 21 виїзд. 4 тестових та 17 «бойових». Може показатись, що не так вже і багато… Але ні.
Реально ми зробили наступне:
1. Підписані договори з Київським та Обласним центрами крові.
2. Змінено Статут ГО «Мотохелп» (це не так просто як здається))) .
3. Вироблено ТА ПРОТЕСТОВАНО термобокси – що важливо.
4. Ми ВЖЕ проїхали із завданнями доставки крові 2 960 км!
5. Проведені переговори із Банком Крові Дніпра, щоб передати практику місцевим мотоциклістам.
6. По факту ми можемо сказати, що в Україні ВЖЕ запрацював такий інноваційний напрямок волонтерської діяльності, як термінова доставка компонентів донорської крові у лікарні.

І тут хочеться висловити слова подяки волонтеру, котрий курує цей напрямок у Мотохелпі – Vitaliy Bohniak. Він багато зробив, щоб абзац вище таки відбувся.

Наші плани? Вони амбіційні, як завжди)))
· Підписання договорів із лікарнями щоб навесні вже стартувати з більшою кількістю виїздів. В першу чергу з лікарнями політравми, пологовими будинками, дитячими лікарнями, онко-диспансерами.
· Передавати практику у інші міста України.
· Зробити маркування мотоциклів для пасивної безпеки. Якщо таки наша влада піде на зустріч, то додати жовті маяки для активної безпеки.

Ми віримо, що цей напрямок буде допомагати постраждалим, а їх родичі не будуть в паніці їздити самі у центри крові, втрачаючи дорогоцінний час. Що він буде спрощувати життя лікарів-трансфузіологів. І може врятує чиєсь життя.

2020 по всім фронтам обіцяє бути активним.
Будемо жити, українці 

Допомогти Мотохелпу рятувати людей можна наступним чином:
1. За посиланням http://motohelp.ua/help-moto та севісом LiqPay
2. За QR кодом до цього посту
3. У терміналах самообслуговування ПриватБанку за назвою “Мотохелп” або у розділі “благодійність”
4. По картці-ключу до рахунку юр.особи ГО «Мотохелп»: 5329 5720 0035 7237 «Приватбанк» – але це тільки для користувачів Приват24
Ми заздалегідь вдячні за будь-яку допомогу!
#0979009990 – гаряча лінія Мотохелп
Пальним нас заправляє мережа АЗС KLO

#мотохелп #motohelp #motohelp_kyiv #krovo

 

Напишіть коментар

Ім'я*

Email* (ніколи не опубліковано)

Сайт