kmck@kyivcity.gov.ua
    телефон: 093 199 34 16; +38 044 453 98 63
Експедиція телефон: +38 044 453 73 56, +38 044 468 27 95, +38 (068)-073-63-19 (Цілодобово)
Структурний підрозділ № 2 (вул. Петра Запорожця, 26):
+38 093 158 47 55

В Україні розпочалась самооцінка закладів переливання крові

В Україні розпочалась самооцінка закладів переливання крові

Київський міський центр крові 23-25 травня пройшов самооцінку  Європейської системи інспектування служб крові (EuBIS). 
 

До самооцінки залучено 15 закладів у різних регіонах країни. Їх результати допоможуть визначити стан готовності обласних спеціалізованих установ і закладів переливання крові до акредитації відповідно до вимог Директив Європейського Союзу і стандартів Ради Європи щодо якості та безпеки крові із застосуванням адаптованого інструменту оцінки Європейської системи інспектування служб крові (EuBIS). 

Здійснювати самооцінку центрам допомагають зовнішні експерти – представники ЄС та міжнародних організацій за міжнародними стандартами протягом трьох днів. 

В процесі оцінки планується виявити всі існуючі «прогалини» законодавства за напрямком, що слугуватиме основою для належної імплементації Директив ЄС і РЄ щодо безпеки крові, а також розробки відповідних національних нормативних актів. А сам інструмент оцінки EuBIS буде використаний для розроблення ліцензійних вимог щодо заготівлі, переробки, тестування, зберігання, розподілу донорської крові та її компонентів.

Під час першого етапу самооцінки відбувся цикл установчих вебінарів щодо акредитації спеціалізованих установ і закладів переливання крові відповідно до вимог ЄС і стандартів РЄ. Другий етап першим із 15 закладів-учасників розпочав Київський міський центр крові. До проведення оцінки у столичному центрі приєдналась заступник міністра охорони здоров`я Ольга Стефанишина, начальник відділу безпеки крові та донорства ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ірина Славінська, представники ЄС.

Оцінку проводить ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за технічної підтримки Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ) в Україні, відповідно до Меморандуму про співпрацю з Міністерством.

Представники Європейської Комісії долучились до обговорення важливості внутрішнього аудиту закладів переливання і схвалили такі кроки, що допоможуть в реалізації Стратегії розвитку національної системи крові України.

Наступними учасниками самооцінки стануть обласні спеціалізовані установи і заклади переливання крові Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей.

     

Напишіть коментар

Ім'я*

Email* (ніколи не опубліковано)

Сайт