kiev.municipal.blood.centre@ukr.net     телефон: 067 169 70 80; 067 169 72 75; +38 044 453 98 63
Експедиція телефон: +38 044 468 27 95, +38 (067) 169 89 22 (Цілодобово)
Відділення трансфузіології (пр. Алішера Навої, 1):
+38 067 169 56 65
+38 044 512 00 22 Експедиція

Ганна Старостенко: Київський центр крові – один із найсучасніших в Україні (+фото)

Ганна Старостенко: Київський центр крові – один із найсучасніших в Україні (+фото)

Київський центр крові – один із найсучасніших в Україні та не поступається європейським закладам відповідної специфіки роботи. Він має унікальне обладнання, займається підготовкою фахівців із трансфузіології, яких в Україні практично одиниці, та є одним із лідерів із розвитку добровільного безоплатного донорства. Про це розповіла заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час візиту до закладу.

«Нещодавно у центрі було впроваджено лабораторну інформаційну систему, яка дає можливість отримувати результати скринінгу автоматично. До неї підключено всі аналізатори, розроблено та впроваджено автоматизовану систему маркування біологічних зразків донорів крові та її компонентів із метою архівування. Серед унікального обладнання – центрифуга, яка одразу розподіляє кров на компоненти, вірусний інактиватор та холодове обладнання, що було закуплено за кошти міста – у рамках міської цільової програми «Здоров’я киян», – розповіла заступниця голови КМДА.

Ганна Старостенко зазначила, що за підсумками минулого року 97% від загальної кількості проведених донацій становили саме добровільні безоплатні донації крові та компонентів крові (майже 24,5 тисячі), тоді як у 2020 році їхня кількість сягала 74%, а ще кілька років тому не доходила навіть до 20%.

«На базі Центру на постійній основі відбуваються навчальні семінари для працівників лікарняних банків крові та лабораторій трансфузійної імунології щодо організації трансфузіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я та імуногематологічних досліджень», – розповіла Ганна Старостенко.

Коментуючи ймовірність подальшої агресії РФ, вона зауважила, що Центр має запас крові та її компонентів на один тиждень, а у столичних закладах охорони здоров’я діють 30 лікарняних банків крові, які надають трансфузіологічну допомогу.

«Водночас навіть із таким унікальним обладнанням та фахівцями у зв’язку із пандемією кількість донорів скоротилася. Тож закликаємо всіх небайдужих долучатися до формування банку крові столиці – здійснити донацію можна не лише у будні, а й у суботу. Це, до слова, теж унікальна особливість київського центру крові.  Для донації вам знадобиться не більше години – але за цей час ви зможете врятувати чиєсь життя», – закликала Ганна Старостенко.

Напишіть коментар

Ім'я*

Email* (ніколи не опубліковано)

Сайт