kmbc@health.kiev.ua     телефон: +38 044 440 54 66
Експедиція телефон: +38 044 453 73 56, +38 044 440 54 88, +38 (068)-073-63-19 (Цілодобово)
Структурний підрозділ № 1 відділення трансфузіології (вул.Пимоненка 8):
+38 044 465 43 63
+38 044 465 43 61

Усі Новини

“Подумай про інших, здай кров, поділись життям”

Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові (ВДДК). Ця подія є приводом для залучення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та продуктах крові і висловлення подяки донорам крові за те, що вони, здаючи кров, допомагають рятувати життя людей.

Донорська кров – це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу (природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги.

Служба крові, що забезпечує доступ пацієнтів до безпечної донорської крові та продуктів крові в достатньому обсязі, є однією з основних складових ефективної системи охорони здоров’я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства. Однак у багатьох країнах служби крові стикаються з труднощами в забезпеченні достатніх запасів, якості і безпеки донорської крові, зокрема і Україна також.

ISBT BASEL 2019

22–26 червня 2019 року в м. Базель (Швейцарія) відбувся 29 регіональний конгрес Міжнародного товариства переливання крові – ISBT (International Society of Blood Transfusion) , присвячений актуальним проблемам сучасної трансфузіології. Окремим напрямом освітньо-наукової програми конгресу були навчальні семінари з професійної підготовки молодих спеціалістів-науковців, як один з етапів грантової програми «I TRY IT 2019», що є ініціативою Академії ISBT та очолюється членами робочих груп з трансфузійно-трансмісивних інфекційних хвороб і клінічної трансфузіології.
Від КНП «Київський міський центр крові» участь у програмі «I TRY IT 2019» взяла Оксана Мулярчук, заступник Директора із якості медичних послуг. Учасники програми виступали з результатами своїх досліджень та мали змогу обмінятися досвідом, отримати нові знання та навички щодо покращення підготовки та просування власних наукових робіт.
Загалом у регіональному конгресі ISBT взяли участь 1782 делегата із 105 країн, та було представлено 115 виступів молодих науковців. Також під час заходу було представлено 564 тематичні постери на різні тематики щодо донорства крові та її компонентів, технології виготовлення і тестування, належної практики застосування компонентів крові тощо.
В рамках регіонального конгресу відбулася міжнародна виставка медичних виробів на якій були представлені новинки, що використовуються в службах крові та клінічній трансфузіології.

Реорганізація столичної служби крові дозволила скерувати процес розвитку донорства у напрямку світових стандартів – Микола Поворозник (+фото)

У 2018 році відбулася повна реорганізація служби крові м. Києва – створено комунальне некомерційне підприємство «Київський міський центр крові» (КНП «КМЦК»). Це дозволило скерувати процес розвитку донорства у напрямку світових стандартів. Про це під час відвідування відремонтованого відділення заготівлі крові повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він розповів, що серед численних заходів вдалося, зокрема, сформувати мережу із 29 лікарняних банків крові у закладах охорони здоров’я, затвердити незнижуваний запас компонентів крові (одноденний та тижневий), запровадити систему надання електронних заявок на гемотрансфузійні середовища, розпочати впровадження лабораторної інформаційної системи (LІMS), впровадити автоматизовану систему маркування у вигляді штрих-коду компонентів донорської крові та біологічних проб для архівування тощо.

«За всіма цими зрозумілими лише професіоналам фразами – абсолютно конкретні речі. Безперебійне безоплатне забезпечення киян компонентами крові та гарантована безпека донорів і реципієнтів, а тож потенційно – кожного із нас та наших дітей», – наголосив Микола Поворозник.

Він також зауважив, що в столиці створено окремий підрозділ для забору донорської крові у виїзних умовах, завдяки чому буквально за кілька місяців було збільшено об’єм заготовленої крові. Так, у 2018 році проведено 176 виїзних днів донора (на 30% більше, ніж у 2017 р.). Об’єм заготівлі крові у виїзних умовах збільшено на 56%.

«Проте цілком зрозуміло, що розвиток донорства неможливий без залучення до цього руху якомога більше небайдужих людей. Тож одна з основних задач міста – створення максимально комфортних умов для тих, хто готовий здавати кров, щоб рятувати життя», – наголосив Микола Поворозник.

Він зазначив, що у 2018 році проведено капітальний ремонт відділення заготівлі крові та її компонентів (на загальну суму близько 3 млн грн). Наразі створені умови повністю відповідають сучасним світовим стандартам.

«Окрім того, за рахунок Громадського бюджету «Гідні умови донору» Центру крові виділено 400 тис. грн. Їх витрачено на капітальний ремонт приміщення для відпочинку донорів та придбано телевізори для донорів, масажні крісла, кондиціонер, камеру для зберігання речей, облаштовано ресепшн, встановлено WI-FI», – розповів Микола Поворозник.

Також він нагадав, що у жовтні 2018 р. КНП «КМЦК» став першим в Україні центром крові, який отримав сертифікат для впровадження на підприємстві глобального стандарту ISBT 128, що відповідає міжнародним стандартам та вимогам до закладів такого рівня. А четверо представників КНП «КМЦК» визнані місцевими експертами з оцінки закладів національної системи крові для сертифікації/акредитації відповідно до вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради 2002/98/ЄС.

 

Робочий візит до комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр крові»