kmbc@health.kiev.ua     телефон: +38 044 453 98 63 ; 093 199 34 16
(з 8.00 до 16.00 з пн-пт)
Експедиція телефон: +38 044 453 73 56, +38 044 468 27 95, +38 (068)-073-63-19 (Цілодобово)
Структурний підрозділ № 1 відділення трансфузіології (вул.Пимоненка 8):
+38 044 465 43 63; +38 044 465 43

Структурний підрозділ № 2 (вул. Петра Запорожця, 26):
+38 093 158 47 55

Усі Новини

“Подумай про інших, здай кров, поділись життям”

Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові (ВДДК). Ця подія є приводом для залучення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та продуктах крові і висловлення подяки донорам крові за те, що вони, здаючи кров, допомагають рятувати життя людей.

Донорська кров – це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу (природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги.

Служба крові, що забезпечує доступ пацієнтів до безпечної донорської крові та продуктів крові в достатньому обсязі, є однією з основних складових ефективної системи охорони здоров’я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства. Однак у багатьох країнах служби крові стикаються з труднощами в забезпеченні достатніх запасів, якості і безпеки донорської крові, зокрема і Україна також.

День донора ми провели у Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Наша молодіжна мережа продовжує збільшуватися 🤗 – цього разу День донора ми провели у Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Всіма організаційними моментами та координацією заходу займався Профком студентів та аспірантів КНЕУ 🥰 за що ми їм надзвичайно вдячні. Адже саме вони нам допомогли у благородній справі.

День донора у Київський Національний Педагогічний Університет ім.М.П.Драгоманова

Нам дуже приємно коли донорство підтримує молодь 👩‍🎓👨‍🎓 та долучається до проведення Дня донора у власному навчальному закладі!
Для нас це омолодження донорської мережі, спростування для молоді численних страшилок чому не варто ставати донором, та і просто формування донорської культури на роки.

Чому корисно здавати кров і хто може стати донором

Донорство крові – чому варто здавати кров і як відбувається цей процес.

Кожна третя людина хоч раз у житті потребує переливання крові, свідчить статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я.

На власному прикладі ми та інші співробітники холдингу вирішили показати – бути донорами легко, просто та навіть корисно.

Бо одна така донація може врятувати до трьох людських життів.

В Україні 70% донорів здають кров лише один раз, свідчить статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Родичі або знайомі тих, хто потребує переливання крові, змушені шукати допомоги особисто або в інтернеті.

Хто може стати донором   

Отже, ти можеш стати донором, якщо тобі виповнилося 18, твоя вага більше ніж 50 кілограмів.

І головне, ти – не маєш протипоказань. Бо лише самого бажання – недостатньо.

Найпоширеніші протипоказання для донорства:

  • СНІД, гепатит, туберкульоз, сифіліс, малярія.
  • Онкологія.
  • Перенесений струс мозку.
  • Операції, аборти – не можна здавати кров протягом 6 місяців.
  • Татуювання – не можна здавати кров протягом 1 року.
  • Вагітність – не можна здавати кров протягом 1 року після пологів.
  • Видалення зубу – не можна здавати кров протягом 10 днів.
  • Менструація – не можна здавати кров протягом 5 днів після закінчення.

Як відбувається здача крові

Перш за все, необхідно отримати так званий допуск від лікарів. Його дають після аналізу на групу крові, гемоглобін і один з печінкових показників.

Процес забору крові, а це приблизно 450 мл – це лише перший етап. Потім її переробляють та перевіряють на різні інфекції, перш ніж вона потрапить до загального міського банку крові.

З одного пакета крові ми отримуємо в середньому 250 мл еритроцитів, які йдуть безпосередньо на переливання пацієнтові, і ще ми отримуємо 200 мл плазми. Вони заморожуються, потім ще 6 місяців карантинізуються, а потім уже поступають до лікарень, – розповіла заступник директора КНП Київський міський центр крові Оксана Мулярчук.

Як донорство впливає на здоров’я

Чимало людей вважають, що донорство може призвести до погіршення здоров’я через те, що начебто у них заберуть забагато крові. Насправді, це міф.

450 мл – це допустима доза. Ба більше, організм людини навіть омолоджується.

Більше про те, навіщо потрібно здавати кров, і як пройшли дні донорства у StarLightMedia дивіться у відео.